Skip to main content

Yhteystiedot

Auralan sijainti

Auralan Setlementti ry
Satakunnantie 10
20100 Turku
050 316 7702
toimisto@aurala.fi
Laskutustiedot
Auton navigaatiosoite: Louhenpolku 3

Auralan toimiston aukioloajat:
ma-to klo 9.30-19 ja pe klo 9.30-15.00
Toimisto on suljettuna lounastauon ajan noin klo 12.15-12.45.

19.-25.2.24
Toimisto on suljettu ja Auralan kansalaisopiston kursseja ei pidetä.

Auralan olohuonetoiminnan ryhmät kokoontuvat normaalisti (paitsi, jos ryhmän vetäjä on muuta ilmoittanut).

Auralaan pääsee Kauppatorilta busseilla 2, 6, 7, 60 ja 300 (Raision suuntaan), sekä kävellen ja pyörällä. Auton saa pysäköityä päärakennuksen viereen tai lähikatujen varsille.

Auralan Setlementin henkilökunta

Sannaleena

Toiminnanjohtaja-rehtori
Sannaleena Härkönen
050 316 7734
sannaleena.harkonen@aurala.fi

AUR23 42 scaled

Auralan Setlementti ry:n hallituksen puheenjohtaja, sosiaalityön emeritusprofessori
Leo Nyqvist
040 572 7698
leonyq@utu.fi

Kansalaisopisto

Hanna

Toimistosihteeri
Hanna Suojanen
050 316 7702
hanna.suojanen@aurala.fi

Jenni

Apulaisrehtori
Jenni Hanhilampi
050 316 7784
jenni.hanhilampi@aurala.fi

Susanna

Suunnittelija-tiedottaja
Susanna Viherä
050 316 7710
susanna.vihera@aurala.fi

Jari

Vahtimestari
Jari Rantanen
050 316 7702
jari.rantanen@aurala.fi

Fadumo 2

Siistijä
Fadumo Hassan
050 316 7702

Päiväkoti

Mervi

Johtaja
Mervi Levo
050 316 7712
mervi.levo@aurala.fi

Khadija

Marakassit
Khadija Abdillahi Amoud
050 316 7705

Heli

Piccolot (0-3v.)
Heli Hollsten
050 316 7706

Jasmi

Piccolot (0-3v.)
Jasmi Nylund
050 316 7706

Jesse 2

Triangelit (viskari-eskari)
Jesse Heikkinen
050 316 7786

Senni

Triangelit (viskari-eskari)
Senni Varjo
050 316 7786

Ryhmien ja henkilökunnan yhteinen sähköposti
auralapk@aurala.fi

Hankkeet

Essi 2

Alueolohuonetoiminta
Yhteisökehittäjä

Ooo! Opin, osaan ja onnistun
Hankekoordinaattori
Essi Leikas
050 473 1047
essi.leikas@aurala.fi

Kati

Alueolohuonetoiminta
Yhteisöohjaaja
Kati Vallenius
050 551 5746
kati.vallenius@aurala.fi

Outi

TyösSä Parempi
Hankepäällikkö
Outi Tikkanen
050 316 7715
outi.tikkanen@aurala.fi

Chia

TyösSä Parempi
Hanketyöntekijä
Chia Abdullahpour
050 300 8945
chia.abdullahpour@aurala.fi

Laura

TyösSä Parempi
Ooo! Opin, osaan ja onnistun

Hanketyöntekijä,
suomen kielen opettaja

Laura Siniranta
050 327 0805
laura.siniranta@aurala.fi

Safe Varsinais-Suomi
Asiantuntija

Aino
050 316 7703
aino.sopu@aurala.fi

Safe Varsinais-Suomi
Asiantuntija

Hannaneh
050 316 7709
hannaneh.sopu@aurala.fi

Auralan Nuoret ry

Johtava nuorisotyöntekijä
Marjo Toivonen
auralannuoret.fi
045 128 9806
marjo.toivonen@aurala.fi

Turun Tyttöjen Talo
Johtaja

Auli Hirvensalo-Mattila
mimmi.fi
045 128 9800
auli.hirvensalo-mattila@mimmi.fi

Koululaisten iltapäivä- ja kesäkerho
Koordinaattori

Anna-Liisa Lauronen
050 432 7478
anna-liisa.lauronen@aurala.fi

Koululaisten iltapäivä- ja kesäkerho
Ohjaajat

045 128 9807