Skip to main content

Yhteystiedot

Auralan sijainti

Auralan Setlementti ry
Satakunnantie 10
20100 Turku
050 316 7702
toimisto@aurala.fi
Laskutustiedot
Auton navigaatiosoite: Louhenpolku 3

Auralan toimiston aukioloajat:
ma-pe klo 9.30-15
Toimisto on suljettuna lounastauon ajan noin klo 12.15-12.45.

Auralaan pääsee Kauppatorilta busseilla 2, 6, 7, 60 ja 300 (Raision suuntaan), sekä kävellen ja pyörällä. Auton saa pysäköityä päärakennuksen viereen tai lähikatujen varsille.

Auralan Setlementin henkilökunta

Sannaleena

Toiminnanjohtaja-rehtori
Sannaleena Härkönen
050 316 7734
sannaleena.harkonen@aurala.fi

AUR23 42 scaled

Auralan Setlementti ry:n hallituksen puheenjohtaja, sosiaalityön emeritusprofessori
Leo Nyqvist
040 572 7698
leonyq@utu.fi

Kansalaisopisto

Hanna

Toimistosihteeri
Hanna Suojanen
050 316 7702
hanna.suojanen@aurala.fi

Susanna

Koulutuksen ja viestinnän asiantuntija
Susanna Viherä
050 316 7710
susanna.vihera@aurala.fi

Kai

Opisto- ja järjestötoiminnan suunnittelija
Kai Mäkelä
050 316 7707
kai.makela@aurala.fi

Hanne

OOO! Opin, osaan ja onnistun
Hankekoordinaattori, opettaja

Hanne Mäkinen
050 316 7784
hanne.makinen@aurala.fi

Jari

Vahtimestari
Jari Rantanen
050 316 7702
jari.rantanen@aurala.fi

Fadumo 2

Siistijä
Fadumo Hassan
050 316 7702

Päiväkoti

Mervi

Johtaja
Mervi Levo
050 316 7712
mervi.levo@aurala.fi

Khadija

Marakassit
Khadija Abdillahi Amoud
050 316 7705

Heli

Piccolot (0-3v.)
Heli Hollsten
050 316 7706

Jasmi

Piccolot (0-3v.)
Jasmi Nylund
050 316 7706

Jesse 2

Triangelit (viskari-eskari)
Jesse Heikkinen
050 316 7786

Ryhmien ja henkilökunnan yhteinen sähköposti
auralapk@aurala.fi

Olohuonetoiminta

Essi 2

Alueolohuonetoiminta
Yhteisökehittäjä

Essi Leikas
050 473 1047
essi.leikas@aurala.fi

Kati

Alueolohuonetoiminta
Yhteisöohjaaja
Kati Vallenius
050 551 5746
kati.vallenius@aurala.fi

Päivi

Iltaolkkari yksinasuville
Yhteisöohjaaja
Päivi Suominen
050 316 7704
paivi.suominen@aurala.fi

Yhteisöohjaaja Janna

Iltaolkkari yksinasuville
Yhteisöohjaaja
Jaana Peippo
050 324 2030
jaana.peippo@aurala.fi

Maahanmuuttaneiden työllistyminen

Outi

TyösSä Parempi
Hankepäällikkö
Outi Tikkanen
050 316 7715
outi.tikkanen@aurala.fi

Shaima

TyösSä Parempi
Hanketyöntekijä
Shaima Palani
050 800 3945
shaima.palani@aurala.fi

Laura

TyösSä Parempi
Ooo! Opin, osaan ja onnistun
Hanketyöntekijä,
suomen kielen opettaja

Laura Siniranta
050 327 0805
laura.siniranta@aurala.fi

Kunniaan liittyvä väkivaltatyö

Safe Varsinais-Suomi
Asiantuntija

Aino
050 316 7703
aino@aurala.fi

Safe Varsinais-Suomi
Asiantuntija

Hannaneh
050 316 7709
hannaneh@aurala.fi