Skip to main content

Yhteystiedot

Auralan sijainti

Auralan Setlementti ry
Satakunnantie 10
20100 Turku
050 316 7702
toimisto@aurala.fi
Laskutustiedot
Auton navigaatiosoite: Louhenpolku 2

Auralan toimiston aukioloajat:
ma-to klo 9.30-16 ja pe klo 9.30-15.00.
Toimisto on suljettuna lounastauon ajan noin klo 12.15-12.45.

joulu-tammikuun aukioloajat:
Toimisto on suljettuna 19.12.22-1.1.23
Toimisto on avoinna ma-to 2.-5.1.23 klo 9.30-15.00.
9.1.23 alkaen normaalit aukioloajat

Auralaan pääsee Kauppatorilta busseilla 2, 6, 7, 60 ja 300 (Raision suuntaan), sekä kävellen ja pyörällä. Auton saa pysäköityä päärakennuksen viereen tai lähikatujen varsille.

Auralan Setlementin henkilökunta

Kansalaisopisto

Toiminnanjohtaja-rehtori
Sannaleena Härkönen
050 316 7734
sannaleena.harkonen@aurala.fi

Toimistosihteeri
Hanna Suojanen
050 316 7702
hanna.suojanen@aurala.fi

Suunnittelija-tiedottaja
Susanna Viherä
050 316 7710
susanna.vihera@aurala.fi

It-tuki
Raymond Jonckheer-Nurmi
050 316 7704
it-tuki@aurala.fi

Koulutuspäällikkö
Jenni Hanhilampi
050 316 7784
jenni.hanhilampi@aurala.fi

Auralan Setlementti ry:n hallituksen puheenjohtaja, sosiaalityön emeritusprofessori
Leo Nyqvist

Seniorityö

Toiminnanjohtaja-rehtori
Sannaleena Härkönen
050 316 7734
sannaleena.harkonen@aurala.fi

Toimisto ja vahtimestari
050 316 7702
toimisto@aurala.fi

Päiväkoti

Johtaja
Mervi Levo
050 316 7705
mervi.levo@aurala.fi

Marakassit
Varhaiskasvatuksen opettaja

Minna McArdle
050 316 7705

Soittoniekat
Varhaiskasvatuksen opettaja

Kirsi Kiviniitty-Karppinen
050 316 7786

Henkilökunta ja ryhmät
auralapk@aurala.fi

Hankkeet

Sopu Varsinais-Suomi
Hankepäällikkö

Aino
050 316 7703
aino.sopu@aurala.fi

Sopu Varsinais-Suomi
Hanketyöntekijä

Hannaneh
050 316 7709
hannaneh.sopu@aurala.fi

Vahvempi polku opintoihin (VaPo)
Hankepäällikkö ja suomen kielen opettaja

Laura Siniranta
050 322 3837
laura.siniranta@aurala.fi

Ohjausta ja neuvontaa maahanmuuttajille
Asiantuntija

Outi Tikkanen
050 316 7715
outi.tikkanen@aurala.fi

Auralan Nuoret ry

Johtava nuorisotyöntekijä
Marjo Toivonen
auralannuoret.fi
045 128 9806
marjo.toivonen@aurala.fi

Turun Tyttöjen Talo
Johtaja

Auli Hirvensalo-Mattila
mimmi.fi
045 128 9800
auli.hirvensalo-mattila@mimmi.fi

Koululaisten iltapäivä- ja kesäkerho
Koordinaattori

Anna-Liisa Lauronen
050 432 7478
anna-liisa.lauronen@aurala.fi

Koululaisten iltapäivä- ja kesäkerho
Ohjaajat

045 128 9807