Skip to main content

Contact

Location

Auralan Setlementti ry
Satakunnantie 10
20100 Turku
050 316 7702
toimisto@aurala.fi
Laskutustiedot
Auton navigaatiosoite: Louhenpolku 2

KESÄAJAN 2023 AUKIOLOT
Opiston toimisto palvelee kesällä seuraavasti:
8.5.-15.6. ma-to klo 9.30-15.30 ja pe klo 9.30-15.00
16.6.-6.8. SULJETTU
7.8.-3.9. ma-to klo 9.30-15.30 ja pe klo 9.30-15.00

Auralan toimiston aukioloajat 4.9.2023 alkaen
ma-to klo 9.30-19 ja pe klo 9.30-15.00.
Toimisto on suljettuna lounastauon ajan noin klo 12.15-12.45.

Auralaan pääsee Kauppatorilta busseilla 2, 6, 7, 60 ja 300 (Raision suuntaan), sekä kävellen ja pyörällä. Auton saa pysäköityä päärakennuksen viereen tai lähikatujen varsille.

Auralan Setlementin henkilökunta

Sannaleena

Toiminnanjohtaja-rehtori
Sannaleena Härkönen
050 316 7734
sannaleena.harkonen@aurala.fi

AUR23 42 scaled

Auralan Setlementti ry:n hallituksen puheenjohtaja, sosiaalityön emeritusprofessori
Leo Nyqvist
040 572 7698
leonyq@utu.fi

Kansalaisopisto

Jenni

Apulaisrehtori
Jenni Hanhilampi
050 316 7784
jenni.hanhilampi@aurala.fi

Fadumo 2

Siistijä
Fadumo Hassan
050 316 7702

Jari

Vahtimestari
Jari Rantanen
050 316 7702
jari.rantanen@aurala.fi

Hanna

Toimistosihteeri
Hanna Suojanen
050 316 7702
hanna.suojanen@aurala.fi

Kati

Suunnittelija-tiedottaja (sijainen 11.4.-8.9.2023)
Kati Vallenius
050 316 7710
kati.vallenius@aurala.fi

Susanna

Suunnittelija-tiedottaja (hoitovapaalla 11.4.-8.9.2023)
Susanna Viherä
050 316 7710
susanna.vihera@aurala.fi

Päiväkoti

Mervi

Johtaja
Mervi Levo
050 316 7712
mervi.levo@aurala.fi

Khadija

Piccolot (0-3v.)
Khadija Abdillahi Amoud
050 316 7706

Heli

Piccolot (0-3v.)
Heli Hollsten
050 316 7706

Jesse 2

Marakassit (4-5v.)
Jesse Heikkinen
050 316 7705

Senni

Marakassit (4-5v.)
Senni Varjo
050 316 7705

Vilma

Soittoniekat (esikoulu)
Vilma Laurila
050 316 7786

Henkilökunta ja ryhmät
auralapk@aurala.fi

Hankkeet

Essi 2

Alueolohuonetoiminnan koordinointi
Yhteisökehittäjä
Essi Leikas
050 473 1047
essi.leikas@aurala.fi

Outi

TyösSä Parempi
Hankepäällikkö
Outi Tikkanen
050 316 7715
outi.tikkanen@aurala.fi

Chia

TyösSä Parempi
Hanketyöntekijä
Chia Abdullahpour
050 300 8945
chia.abdullahpour@aurala.fi

Laura

TyösSä Parempi
Hanketyöntekijä, Suomen kielen opettaja
Laura Siniranta
050 327 0805
laura.siniranta@aurala.fi

Sopu Varsinais-Suomi
Asiantuntija

Aino
050 316 7703
aino.sopu@aurala.fi

Sopu Varsinais-Suomi
Asiantuntija

Hannaneh
050 316 7709
hannaneh.sopu@aurala.fi

Auralan Nuoret ry

Johtava nuorisotyöntekijä
Marjo Toivonen
auralannuoret.fi
045 128 9806
marjo.toivonen@aurala.fi

Turun Tyttöjen Talo
Johtaja

Auli Hirvensalo-Mattila
mimmi.fi
045 128 9800
auli.hirvensalo-mattila@mimmi.fi

Koululaisten iltapäivä- ja kesäkerho
Koordinaattori

Anna-Liisa Lauronen
050 432 7478
anna-liisa.lauronen@aurala.fi

Koululaisten iltapäivä- ja kesäkerho
Ohjaajat

045 128 9807